ADHD, czyli nadpobudliwość psychoruchowa

ADHD, czyli nadpobudliwość psychoruchowa

 Warszawa ma jedne z najlepszych ośrodków w diagnostyce i terapii

ADHD, czyli zespół nadpobudliwości psychoruchowej jest ogólną nazwą stosowaną na różnego rodzaju zachowania odbiegające od normy pod względem nadmiernej pobudliwości. Taka dolegliwość najczęściej pojawia się u dzieci od około 5. roku życia. Z kompleksowej diagnostyki i terapii ADHD można skorzystać obecnie także w Warszawie.

ADHD – jak rozpoznać nadpobudliwość u dziecka?

Dzieci z reguły mają w sobie mnóstwo energii. W związku z tym nadmierna ruchowość oraz ekspresja uczuć wcale nie muszą oznaczać, że maluch może zostać zdiagnozowany z ADHD, czyli Attention Deficit Hyperactivity Disorder – zespołem nadpobudliwości psychoruchowej.

ADHD to dolegliwość, która najprawdopodobniej posiada podłoże genetyczne oraz biologiczne, dlatego też nie ma ona związku z wychowaniem dziecka, o co często posądza się wtedy rodziców.

Wśród objawów, które mogą wskazywać na ADHD u dziecka, znajdują się przede wszystkim:

  • duże trudności ze skupieniem uwagi, koncentracją
  • częste roztargnienie – zapominanie, popełnianie błędów
  • brak dobrej organizacji – trudności w wykonywaniu zaplanowanych czynności
  • trudności w odpoczywaniu w ciszy i spokoju
  • nadmierna ruchliwość – potrzeba ciągłego przebywania w ruchu
  • niecierpliwość, porywczość, konieczność skupienia na sobie uwagi

Warto przy tym wskazać, że objawy te mogą różnić się pod względem swojego spektrum oraz natężenia w zależności od dziecka, dlatego też niekiedy objawy mogą być nietrafnie diagnozowane albo mylone z innymi dolegliwościami.

Jeżeli zatem podobne symptomy można zauważyć u swojej pociechy, w takim przypadku wskazana jest dalsza diagnostyka, która może potwierdzić albo wykluczyć, czy są one związane właśnie z ADHD. Najlepiej udać się wtedy do specjalisty w tej dziedzinie – dobrego psychologa, psychoterapeuty, psychiatry.

Warszawa – kompleksowa diagnostyka i leczenie ADHD

Obecnie zespół nadpobudliwości psychoruchowej nie jest już traktowany jako bycie niegrzecznym – dolegliwość ta jest odpowiednio diagnozowana i poddaje się terapii w ośrodkach posiadających w tym zakresie duże doświadczenie.

Jeśli podejrzewana jest nadpobudliwość Warszawa to miasto, gdzie do dyspozycji jest pełna gama ośrodków zajmujących się świadczeniem usług diagnostyki i terapii ADHD. To właśnie tam do dyspozycji zainteresowanych są jedni z najlepszych specjalistów w Polsce, którzy zajmują się tą dolegliwością i mogą zaoferować swoim pacjentom kompleksowe, fachowe wsparcie przy różnych stopniach nasilenia objawów.

Z dokładną ofertą ośrodków leczących nadpobudliwość w Warszawie można zapoznać się już teraz online.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *