Jak zmniejszyć nadmierną potliwość? Warto wypróbować zabieg z użyciem botoksu

Jak zmniejszyć nadmierną potliwość? Warto wypróbować zabieg z użyciem botoksu

 

Nadmierna potliwość jest problemem dotykającym wielu osób – zarówno kobiet, jak i mężczyzn. Gdy dostępne w sklepach antyperspiranty nie działają wystarczająco dobrze, warto pomyśleć o skorzystaniu ze specjalnego zabiegu na bazie botoksu – toksyny botulinowej.

Gdy potu jest zbyt wiele, może on być przyczyną kompleksów. Szybka i duża produkcja potu, który daje nieestetyczne plamy na odzieży, śliskie ręce, nieprzyjemny zapach to rzeczywiście poważny problem. Wówczas warto pomyśleć o skorzystaniu ze leczenia zabiegowego, które może dać bardzo dobre efekty.

Botoks – używany nie tylko na zmarszczki

Zabiegiem, który jest dzisiaj najczęściej stosowany w celu redukcji nadpotliwości, jest wstrzykniecie botoksu. Związek ten, inaczej nazywany toksyną botulinową albo jadem kiełbasiany, jest powszechnie używany w niwelowaniu zmarszczek mimicznych. Ze względu na swoją specyfikę ma jednak znacznie szersze zastosowanie.

Toksyna botulinowa może być również używana na nadpotliwość Warszawa to miasto, w którym można skorzystać z tego zabiegu w wielu klinikach i gabinetach medycyny estetycznej.

W trakcie procedury botoks powoduje zablokowanie, „uśpienie” aktywności gruczołów potowych, dlatego też nie wydzielają one tak dużej ilości potu jak wcześniej. Potu jest wtedy bardzo mało albo nie ma go w ogóle.

Zalety leczenia nadpotliwości botoksem:

  • bardzo wysoka skuteczność w redukcji potliwości
  • efekty dostrzegalne nawet przez 6-9 miesięcy
  • zabieg można wykonywać wielokrotnie
  • krótki czas trwania zabiegu – 15-30 minut
  • niska inwazyjność i wysokie bezpieczeństwo procedury

Na czym polega zabieg zmniejszenia potliwości?

W trakcie zabiegu lekarz wprowadza toksynę botulinową bezpośrednio w miejsce nadmiernej potliwości – pachy, stopy, dłonie.

By zabieg nie był związany z dyskomfortem, stosuje się znieczulenia powierzchniowe z użyciem specjalnych kremów. Następnie specjalista wstrzykuje w oznaczone miejsca toksynę botulinową – stosowane są bardzo cienkie igły.

Po zabiegu mogą pojawić się zaczerwienienie, lekka opuchlizna, ale zanikają najpóźniej w przeciągu paru dni.

Leczenie nadpotliwości botoksem – efekty zabiegu

Pierwsze efekty zabiegu można zauważyć po około 7 dniach, gdy toksyna botulinowa zaczyna w pełni działać. Rezultaty widoczne są następnie przez koło 6-9 miesięcy. Potem zabieg może być przeprowadzony powtórnie.

Gdy zatem celem jest nadpotliwość Warszawa to wiele miejsc, w których można skorzystać z tego typu zabiegu. Dzięki niemu można skutecznie pozbyć się problemu z nadmierną potliwością pach, stóp oraz dłoni!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *